25 września 2014

Finał VI Krajowego Konkursu Energetycznego w Bielsku Białej

16 września odbyła się finałowa konferencja VI Krajowego Konkursu Energetycznego oraz wręczenie nagród zwycięzcom. Dla podkreślenia technicznego charakteru konkursu, miejscem konferencji finałowej były Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie Energetab 2014.

Bardzo cennym aspektem tego przedsięwzięcia jest uświadamianie młodym ludziom, że efektywność energetyczna w odniesieniu do jednostki powinna oznaczać postawę, odruch, wręcz wewnętrzny przymus racjonalnego wykorzystywania energii, mediów i ogólnie zasobów środowiska. Ukształtowanie prawidłowych poglądów i ugruntowanie przekonania, że każdy z nas powinien brać czynny udział w budowie społeczeństwa zrównoważonego rozwoju jest zapewne warunkiem koniecznym trwałego obniżania jednostkowego zużycia energii, niezależnie od tego o jakich wskaźnikach w tym zakresie myślimy.

Konkurs Energetyczny z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem młodzieży. Biorąc to pod uwagę, organizatorzy zadeklarowali przygotowanie kolejnej, siódmej edycji konkursu w roku 2015. Należy spodziewać się jeszcze ciekawszych prac konkursowych i jeszcze większej liczby uczestników. Zachęcam do udziału.

Zapraszam do obejrzenia relacji z konkursu:
https://www.youtube.com/watch?v=HfiCbJIB75E