Autor

Jestem dyrektorem ds. rozwoju biznesu w branży operacyjnej Smart Infrastructure w Siemens sp. z o.o., absolwentem Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Początkowo jako projektant i handlowiec, a od prawie 20 lat jako menedżer, zajmuję się zagadnieniami związanymi z efektywnością energetyczną systemów produkcji, dystrybucji, transformacji i zużycia energii. W ciągu ostatnich dziesięciu lat działam w dziedzinie rozwiązań typu ESCO i energy performance contracting.

W ramach tego bloga chciałbym dzielić się swoimi doświadczeniami jak i bieżącymi przemyśleniami, dotyczącymi zarówno efektywności energetycznej budynków jak i obszarów pokrewnych takich, jak działalność ESCO, projekty partnerstwa publiczno-prywatnego czy też uwarunkowania kontraktów wieloletnich – finansowanie, gwarancje, zobowiązania techniczne.

Będę usatysfakcjonowany zwłaszcza wtedy, gdy te krótkie wpisy staną się inspiracją do własnych przemyśleń czytających czy też pokażą w innym świetle sprawy z pozoru oczywiste lub postrzegane przez pewne schematy. Efektywność energetyczna, rozumiana szeroko zwija się dynamicznie i warto myśląc długofalowo wychodzić poza utarte ścieżki

E-mail: marek@tobiacelli.pl

Ilustracje do artykułów na temat Krajowego Konkursu Energetycznego pochodzą z materiałów promocyjnych organizatora. Ilustracje do pozostałych artykułów, jeśli nie zaznaczono inaczej, pochodzą z serwisu freeimages.com. Ilustracje do wypowiedzi są zrzutami ekranu z materiałów wideo i są publikowane na podstawie tzw. prawa cytatu.