Autor

Od ponad 25 lat zawodowo zajmuję się zagadnieniami związanymi z efektywnością energetyczną po stronie dostawy i zużycia energii. Przez kilkanaście lat, jako dyrektor pionu efektywności energetycznej w Siemens, organizowałem projekty w formule Energy Performance Contract oraz Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, gwarantujące zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i wzrost efektywności energetycznej obiektów. Obecnie pracuję jako ekspert ds. Energy Performance Contracts w Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A.

W ramach bloga dzielę się doświadczeniami i bieżącymi przemyśleniami, dotyczącymi zarówno efektywności energetycznej budynków jak i obszarów pokrewnych takich, jak działalność ESCO, projekty partnerstwa publiczno-prywatnego czy też uwarunkowania kontraktów wieloletnich – finansowanie, gwarancje, zobowiązania techniczne.

Mam nadzieję, że te krótkie wpisy staną się inspiracją do własnych przemyśleń, a pewne sprawy pokażą w nieco innym świetle. Branża efektywności energetycznej rozwija się niezwykle dynamicznie. Warto być z nią na bieżąco, a niekiedy wychodzić poza utarte ścieżki.


E-mail: marek@tobiacelli.plIlustracje do artykułów na temat Krajowego Konkursu Energetycznego pochodzą z materiałów promocyjnych organizatora. Ilustracje do pozostałych artykułów, jeśli nie zaznaczono inaczej, pochodzą z serwisu freeimages.com. Ilustracje do wypowiedzi są zrzutami ekranu z materiałów wideo i są publikowane na podstawie tzw. prawa cytatu.